Resultater

Langdistanse D 17-18 E, 6 330 m 1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 1.00.28, 2) Ragnhild Eide, Byåsen IL, 1.03.17, 3) Synne Strand, Asker Skiklubb, 1.03.28, 4) Ane Dyrkorn,...

Langdistanse

D 17-18 E, 6 330 m
1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 1.00.28, 2) Ragnhild Eide, Byåsen IL, 1.03.17, 3) Synne Strand, Asker Skiklubb, 1.03.28, 4) Ane Dyrkorn, Eiker OL, 1.05.19, 5) Ingrid G. Kvålsgard, Fossum IF, 1.07.40, 6) Åsne Naadland Holo, Fossum IF, 1.08.18, 7) Pernille Katla, Fossum IF, 1.08.21, 8) Lotte Jauhojärvi Markussen, Asker Skiklubb, 1.10.01, 9) Mia Mathisen Bekhus, Fredrikstad SK, 1.11.01, 10) Idun Kristine Felde Olaussen, Halden SK, 1.11.35, 11) Aurora Gjølsjø, OK Moss, 1.12.38, 12) Ragne Wiklund, Nydalens SK, 1.12.42, 13) Marlin Haavengen, Kongsberg OL, 1.12.51, 14) Ane Nielsen Solberg, Stjørdals-Blink Orientering, 1.15.40, 15) Johanne Bratland Tjernshaugen, OK Moss, 1.16.47.

D 19-20 E, 6 660 m
1) Ingeborg Eide, Byåsen IL, 1.04.06, 2) Marie Olaussen, Fredrikstad SK, 1.04.17, 3) Ingrid Lundanes, Emblem IL, 1.07.46, 4) Åshild Kolstad, Freidig, 1.11.37, 5) Oda J Sikkeland, IL Tyrving, 1.13.52, 6) Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb, 1.16.23, 7) Maiken Økern Hågård, Konnerud IL, 1.16.51, 8) Malin Sandstad, Freidig, 1.17.37, 9) Ingvild Ramtvedt Næsset, Sarpsborg OL, 1.19.05, 10) Anniken Eriksrud Karlsen, Bækkelagets SK, 1.21.01, 11) Kjersti Kvistad Dengerud, Steinkjer OK, 1.26.18, 12) Nora Synnøve Woxholth, Asker Skiklubb, 1.26.34, 13) Marie Line Furland, Sandnes IL (Rogaland), 1.28.44, 14) Sunniva Omdal, Sandnes IL (Rogaland), 1.30.16, 15) Åse Bergan, Nydalens SK, 1.31.08.

D 21- E, 9 390 m
1) Marianne Andersen, Kristiansand OK, 1.16.37, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 1.18.24, 3) Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL, 1.21.07, 4) Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK, 1.22.37, 5) Sigrid Alexandersen, NTNUI, 1.23.29, 6) Marte Narum, Nydalens SK, 1.23.46, 7) Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering, 1.25.49, 8) Hollie Orr, Halden SK, 1.27.32, 9) Emma Johansson, Fredrikstad SK, 1.28.17, 10) Kristine Berglia, Eiker OL, 1.28.53, 11) Eirin Svanøe- Hafstad, Frol IL, 1.30.00, 12) Eva Jurenikova, Halden SK, 1.31.47, 13) Hanne Sandstad, Freidig, 1.32.29, 14) Anine Ahlsand, NTNUI, 1.33.19, 15) Ingjerd Myhre, Kongsberg OL, 1.33.58.

H 17-18 E, 7 790 m
1) Elias Jonsson, Nydalens SK, 54.37, 2) Lukas Liland, Nydalens SK, 56.53, 3) Einar Melsom, Fossum IF, 58.23, 4) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 58.40, 5) Sander Arntzen, Asker Skiklubb, 59.38, 6) Marius Aurebekk, Kristiansand OK, 1.00.38, 7) Erling Hjermstad, Fossum IF, 1.01.10, 8) Sebastian Daland, Kristiansand OK, 1.01.57, 9) Erik Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 1.03.24, 10) Øyvind Hjermstad, Fossum IF, 1.03.33, 11) Oskar Spets Storhov, Freidig, 1.05.38, 12) Niels Christian Hellerud, Halden SK, 1.05.55, 13) Anders Haugskott, OL Trollelg, 1.05.57, 14) Jørgen Wulfsberg, Nydalens SK, 1.06.31, 15) Sindre R Holt, Hedrum OL, 1.06.36.

H 19-20 E, 10 720 m
1) Audun Heimdal, Konnerud IL, 1.24.31, 2) Anders Haga, Raumar Orientering, 1.24.37, 3) Håkon Raadal Bjørlo, Halden SK, 1.25.38, 4) Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb, 1.27.16, 5) Håvard Eidsmo, Freidig, 1.28.29, 6) Johannes Bakke Aashamar, Kristiansand OK, 1.29.24, 7) Eirik Langedal Breivik, Nydalens SK, 1.31.13, 8) Marius Pytten, Kristiansand OK, 1.31.43, 9) Ulrik Astrup Arnesen, Heming Orientering, 1.31.45, 10) Erlend Nilsen Sandnes, Emblem IL, 1.34.07, 11) Kristian Nilsen Sandnes, Emblem IL, 1.34.29, 12) Olav Milian Schmitt Gran, Halden SK, 1.35.05, 13) Herman Ryen Martinsen, Fredrikstad SK, 1.37.20, 14) Peter Nordbrøden, Halden SK, 1.40.39, 15) Olav Andreas Remmen, OL Trollelg, 1.41.13.

H 21- E, 14 710 m
1) Olav Lundanes, Halden SK, 1.38.24, 2) Magne Dæhli, Halden SK, 1.41.03, 3) Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL, 1.42.13, 4) Thomas Natvig Årstad, Halden SK, 1.43.27, 5) Vetle Ruud Bråten, Raumar Orientering, 1.43.46, 6) Yngve Skogstad, Frol IL, 1.44.11, 7) Øystein Kvaal Østerbø, Bækkelagets SK, 1.44.27, 8) Jon Aukrust Osmoen, NTNUI, 1.45.29, 9) Anders Nordberg, Nydalens SK, 1.46.33, 10) Eirik Kamstrup Hovind, Halden SK, 1.46.36, 11) Paul Sirum, Frol IL, 1.49.04, 12) Torgeir Nørbech, IL Tyrving, 1.49.24, 13) Ulf Forseth Indgaard, Frol IL, 1.49.33, 14) Jo Forseth Indgaard, Frol IL, 1.50.15, 15) Andreas Sølberg, OL Trollelg, 1.51.00.

Mellomdistanse

D 17-18 E, 3 030 m
1) Ragne Wiklund, Nydalens SK, 25.29, 2) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 26.27, 3) Synne Strand, Asker Skiklubb, 28.15, 4) Idun Kristine Felde Olaussen, Halden SK, 28.37, 5) Åsne Naadland Holo, Fossum IF, 29.11, 6) Ane Dyrkorn, Eiker OL, 29.20, 7) Hedda Raadal Bjørlo, Halden SK, 30.12, 8) Lene Berg Hanssen, Byåsen IL, 30.36, 9) Ingrid G. Kvålsgard, Fossum IF, 30.40, 10) Pernille Katla, Fossum IF, 31.03, 11) Marlin Haavengen, Kongsberg OL, 31.13, 12) Aurora Gjølsjø, OK Moss, 31.28, 13) Thea Dyrkorn, Eiker OL, 32.25, 14) Mia Mathisen Bekhus, Fredrikstad SK, 32.54, 15) Hanne Vassend, Porsgrunn OL, 33.21.

D 19-20 E, 3 120 m
1) Marie Olaussen, Fredrikstad SK, 25.39, 2) Ingrid Lundanes, Emblem IL, 25.44, 3) Åshild Kolstad, Freidig, 28.24, 4) Maiken Økern Hågård, Konnerud IL, 28.51, 5) Malin Sandstad, Freidig, 29.37, 6) Oda J Sikkeland, IL Tyrving, 30.11, 7) Anniken Eriksrud Karlsen, Bækkelagets SK, 30.51, 8) Ingeborg Eide, Byåsen IL, 31.21, 9) Margrethe Wisløff, Asker Skiklubb, 32.08, 10) Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb, 32.20, 11) Nora Synnøve Woxholth, Asker Skiklubb, 32.22, 12) Ingvild Ramtvedt Næsset, Sarpsborg OL, 32.24, 13) Ingvild Paulsen Vie, Haugesund IL Orientering, 33.03, 14) Marie Line Furland, Sandnes IL (Rogaland), 34.48, 15) Åse Bergan, Nydalens SK, 34.53.

H 17-18 E, 3 760 m
1) Elias Jonsson, Nydalens SK, 24.46, 2) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 25.42, 3) Sebastian Daland, Kristiansand OK, 25.48, 4) Kasper Fosser, Heming Orientering, 26.29, 5) Sander Arntzen, Asker Skiklubb, 27.01, 6) Aslak Heimdal, Konnerud IL, 27.06, 7) Erling Hjermstad, Fossum IF, 27.07, 8) Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb, 27.10, 9) Erik Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 27.19, 10) Øyvind Hjermstad, Fossum IF, 27.30, 11) Marius Aurebekk, Kristiansand OK, 27.52, 12) Oskar Spets Storhov, Freidig, 28.24, 13) Lukas Liland, Nydalens SK, 28.31, 14) Jørgen Wulfsberg, Nydalens SK, 29.05, 15) Sindre R Holt, Hedrum OL, 29.26.

H 19-20 E, 3 900 m
1) Eirik Langedal Breivik, Nydalens SK, 26.20, 2) Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb, 26.55, 3) Knut Aasheim, Halden SK, 26.59, 4) Håkon Raadal Bjørlo, Halden SK, 27.11, 5) Audun Heimdal, Konnerud IL, 27.14, 6) Marius Pytten, Kristiansand OK, 27.35, 7) Anders Haga, Raumar Orientering, 27.55, 8) Ulrik Astrup Arnesen, Heming Orientering, 28.36, 9) Herman Ryen Martinsen, Fredrikstad SK, 28.39, 10) Håvard Eidsmo, Freidig, 28.55, 11) Johannes Bakke Aashamar, Kristiansand OK, 29.55, 12) Erlend Nilsen Sandnes, Emblem IL, 30.13, 13) Martin Borge Heir, Fossum IF, 30.44, 14) Jonas Unsgård, IL Leik, 31.44, 15) Kristian Nilsen Sandnes, Emblem IL, 31.48.

D21 B Finale, 3 640 m
1) Kristine Berglia, Eiker OL, 29.23, 2) Ida Tiltnes, IL Tyrving, 30.17, 3) Agnes Leo, Halden SK, 31.29, 4) Hollie Orr, Halden SK, 31.51, 5) Line Sundsvik, Frol IL, 32.31, 6) Mari Jevne Arnesen, IL Tyrving, 33.04, 7) Arntraut Götsch, IL BUL-Tromsø, 33.43, 8) Christiane Trösse, Varegg Fleridrett, 34.48, 9) Marion Huber, Nydalens SK, 35.04, 10) Evine Westli Andersen, Løten O-Lag, 35.50, 11) Mathilde Korvald Skaare, IL BUL-Tromsø, 36.17, 12) Elen Katrine Skjerve Bredesen, Frol IL, 36.37, 13) Aurora Fossøy, NTNUI, 39.42, 14) Ingvild Torgersen, NTNUI, 40.34, 15) Camilla Öhman, NTNUI, 43.04.

H21 B Finale , 4 330 m
1) Isak Bergset, NTNUI, 28.09, 2) Bojan Blumenstein, Nydalens SK, 29.02, 3) Morten Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett, 29.24, 4) Emil Ahlbäck, Fossum IF, 29.45, 5) Sverre Waaler Kaas, Nydalens SK, 30.05, 6) Jonas Madslien Bakken, NTNUI, 30.13, 7) Per Harald Löfgren Johansen, Varegg Fleridrett, 30.30, 8) Anders Felde Olaussen, NTNUI, 30.34, 9) Oskar Røen, Varegg Fleridrett, 31.06, 10) Olav Johannes Deelstra, Oppsal Orientering, 31.50, 11) Damien Renard, Kongsberg OL, 32.16, 12) Matias Hodne Hanisch, Kristiansand OK, 32.45, 13) Asgeir Bakken Rognstad, Emblem IL, 33.04, 14) Lars Owren, NTNUI, 33.31, 15) Henry Mcnulty, NTNUI, 33.35, 15) Mathias Drage, Kongsberg OL, 33.35.

D21E A Finale, 4 440 m
1) Marianne Andersen, Kristiansand OK, 31.09, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 31.39, 3) Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK, 33.36, 4) Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL, 33.46, 5) Marte Narum, Nydalens SK, 34.02, 6) Maren Jansson Haverstad, NTNUI, 34.27, 7) Ingjerd Myhre, Kongsberg OL, 35.38, 8) Kristin Löfgren Johansen, Varegg Fleridrett, 35.41, 9) Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering, 35.42,10) Siri Ulvestad, Nydalens SK, 36.16

H21E A Finale, 5 490 m
1) Olav Lundanes, Halden SK, 31.53, 2) Anders Nordberg, Nydalens SK, 32.25, 3) Paul Sirum, Frol IL, 33.23, 4) Ralph Street, Nydalens SK, 33.27, 5) Bjørn Ekeberg, IL Tyrving, 33.29, 6) Magne Dæhli, Halden SK, 33.31, 7) Vetle Ruud Bråten, Raumar Orientering, 33.51, 8) Eirik Kamstrup Hovind, Halden SK, 34.08, 9) Håkon Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett, 34.20, 10) Vegard Danielsen, Kristiansand OK, 34.35

Stafett

D 17:
1) Halden SK 1, 2.04.42, 2) NTNUI 1, 2.07.16, 3) IL Tyrving 1, 2.08.37, 4) Nydalens SK 1, 2.10.51, 5) NTNUI 2, 2.14.46, 6) Fredrikstad SK 1, 2.15.49, 7) Fossum IF 1, 2.17.00, 8) Eiker OL 1, 2.17.35, 9) Fredrikstad SK 2, 2.18.32, 10) Frol IL 1, 2.19.36

H 17

1) Halden SK 1, 1.59.55, 2) Nydalens SK 1, 2.03.00, 3) Halden SK 2, 2.03.06, 4) IL Tyrving 1, 2.03.17, 5) Frol IL 1, 2.03.56, 6) Varegg Fleridrett 1, 2.07.02, 7) Lillomarka OL 1, 2.07.06, 8) NTNUI 1, 2.07.27, 9) Nydalens SK 2, 2.07.40, 10) Frol IL 2, 2.10.56

O-IDOL I ORKANGER

D16, 4 850 m
1) Jenny Baklid, Konnerud IL, 50.28, 2) Janne Tjørhom Aasheim, Ganddal IL, 51.54, 3) Malin Hauge, Hisøy OK, 52.42, 4) Ane Sofie Krogh, Oppsal Orientering, 53.44, 5) Mari Landro Svingheim, Konnerud IL, 55.41, 6) Andrea Ranvik, Konnerud IL, 55.49, 7) Kaja Samuelsen Skiri, Bodø og Omegn IF Orientering, 56.08, 8) Kristine Eide Rapp, Raumar Orientering, 56.56, 9) Hanne Eide Rapp, Raumar Orientering, 57.58,10) Tuva Aas Stræte, Ringerike OL, 58.54 15) Karoline Bjørnerød, OK Moss, 1.03.51.

H16 Utfordrer, 5 630 m
1) Jo Even Kolstad, Freidig, 52.47, 2) Jonas Grønli, Freidig, 53.16, 3) Håkon Holstad, Freidig, 55.54, 4) Øistein Fagerli Næss, Raumar Orientering, 58.15, 5) Jakob Hjelseth, OL Tønsberg og omegn, 1.01.07, 6) Sondre Ottesen, Fredrikstad SK, 1.01.37, 7) Magnus Mosfjell, Birkenes IL, 1.01.49, 8) Anders Horvei, Raumar Orientering, 1.03.46, 9) Nicolai Harvik, Konnerud IL, 1.03.54, 10) Jonatan Aune, Halden SK, 1.04.26

Junior-NM stafett i Orkanger. D17-20
1) Byåsen IL 1, 1.32.56, 2) Konnerud IL 1, 1.34.33, 3) Fossum IF 1, 1.35.50, 4) Asker Skiklubb 1, 1.40.28, 5) Kongsberg OL 1, 1.45.46, 6) Freidig 1, 1.47.19, 7) OK Moss 1, 1.47.35, 8) Halden SK 1, 1.47.55, 9) Fredrikstad SK 1, 1.49.18, 10) Fossum IF 2, 1.51.40

H17-20
1) Freidig 1, 1.41.03, 2) Konnerud IL 1, 1.41.14, 3) Halden SK 1, 1.41.55, 4) Nydalens SK 1, 1.42.30, 5) Fossum IF 1, 1.43.39, 6) Kristiansand OK 1, 1.43.45, 7) Heming Orientering 1, 1.45.51, 8) Asker Skiklubb 1, 1.48.15, 9) Emblem IL 1, 1.50.16, 10) OL Trollelg 1, 1.50.17

BLODSLITET I FREDRIKSTAD

D 17-18 E, 13 875 m
1) Johanna Källvik-Leufvén, Åmåls OK, 1.58.49,2) Erika Källvik-Leufvén, Åmåls OK, 1.59.00, 3) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 1.59.15, 4) Klara Axelsson, Eksjö SOK, 1.59.36, 5) Hanne Vassend, Porsgrunn OL, 2.04.36, 6) Ane Dyrkorn, Eiker OL, 2.05.02, 7) Pernille Katla, Fossum IF, 2.06.50, 8) Siiri Silvennoinen, Kalevan rasti, 2.08.34, 9) Ingrid G. Kvålsgard, Fossum IF, 2.09.14, 10) Lotte Jauhojärvi Markussen, Asker Skiklubb, 2.10.00.

D 19-20 E, 14 975 m
1) Marie Olaussen, Fredrikstad SK, 2.08.05, 2) Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb, 2.18.20, 3) Rebecca Waldenfjord, OK Ravinen, 2.19.07, 4) Maiken Økern Hågård, Konnerud IL, 2.27.24, 5) Nora Synnøve Woxholth, Asker Skiklubb, 2.31.39, 6) Margrethe Wisløff, Asker Skiklubb, 2.35.39, 7) Marit Melby Jacobsen, Lardal OL, 2.38.28, 8) Emilie Westin, Porsgrunn OL, 3.27.44.

D 21-E, 16 825 m
1) Sigrid Alexandersen, NTNUI, 2.04.33, 2) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 2.04.36, 3) Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL, 2.07.45, 4) Marte Narum, Nydalens SK, 2.09.29, 5) Maren Jansson Haverstad, NTNUI, 2.19.51, 6) Aleksandra Hornik, OK Kolmården, 2.24.02, 7) Eva Jurenikova, Halden SK, 2.25.45, 8) Ingrid Gulbrandsen, NTNUI, 2.30.26, 9) Delphine Poirot, Lillomarka OL, 2.37.15, 10) Marjo Liikanen, Ganddal IL, 2.39.28.

H 17-18E, 16 625 m
1) Elias Jonsson, Nydalens SK, 1.52.55, 2) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 1.55.33, 3) Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb, 1.55.39, 4) Kasper Fosser, Heming Orientering, 1.55.48, 5) Niels Christian Hellerud, Halden SK, 1.56.26, 6) Axel Granqvist, OK Ravinen, 1.57.35, 7) Sander Arntzen, Asker Skiklubb, 1.58.17, 8) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 1.59.10, 9) Felix Axelsson, Markbygdens OK, 1.59.13, 10) Sindre R Holt, Hedrum OL, 2.00.28.

H 19-20E, 17 125 m
1) Elias Bäcklund Ekvall, Trollhättans SOK, 1.53.39, 2) Eirik Langedal Breivik, Nydalens SK, 1.53.43, 3) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 1.54.36, 4) Håvard Eidsmo, Freidig, 1.55.03, 5) Albin Lillieström, OK Roxen, 1.55.04, 6) Simon Imark, Tullinge SK, 1.55.12, 7) Victor Imark, Tullinge SK, 2.01.44, 8) Anton Forsberg, Långhundra IF, 2.01.53, 9) Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb, 2.02.41, 10) Mathias Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 2.02.49.

H 21-E, 24 275 m
1) Emil Svensk, Stora Tuna OK, 2.32.40, 2) Anders Nordberg, Nydalens SK, 2.32.59, 3) Ralph Street, Nydalens SK, 2.36.08, 4) Hans Petter Mathisen, Fredrikstad SK, 2.40.04, 5) Johan Runesson, Tampereen Pyrintö, 2.41.21, 6) Thomas Natvig Årstad, Halden SK, 2.41.31, 7) Magnus Svingheim, Raumar Orientering, 2.42.50, 8) Nicolas Simonin, IFK Lidingö SOK, 2.44.18, 9) Bjørn Ekeberg, IL Tyrving, 2.45.37, 10) Ivar Lundanes, Emblem IL, 2.46.41.

VERDENSCUPAVSLUTNING I SVEITS

Langdistanse Menn
1) Mathias Kyburz, Sveits 1.23,35, 2) Olav Lundanes, Norge 1.25,05, 3) Magne Dæhli, Norge 1.27,37, 4) Frederic Tranchand, Frankrike 1.28,53, 5) Daniel Hubmann, Sveits 1.29,21, 6) Florian Howald, Sveits 1.29,31. Øvrige norske: 13) Eskil Kinneberg 1.34,15, 18) Thomas Natvig Årstad 1.36,55, 30) Jon Aukrust Osmoen 1.40,53, 38) Håkon Jarvis Westergård 1.43,02, 40) Øystein Kvaal Østerbø 1.43,14, 41) Vetle Ruud Bråten 1.48,18.

Damer
1) Elena Roos, Sveits 1.10,02, 2) Sabine Hauswirth,Sveits 1.11,28, 3) Natalia Gemperle, Russland 1.14,01, 4) Julia Gross, Sveits 1.14,12, 5) Marianne Andersen, Norge 1.15,09, 6) Sigrid Alexandersen 1.15,44. Øvrige norske: 9) Ida Marie Næss Bjørgul 1.16,42, 15) Andrine Benjaminsen 1.18,32, 21) Silje Ekroll Jahren 1.19,31, 31) Ingjerd Myhre 1.24,29.

Mellomdistanse

Menn
1) Mathias Kyburz, Sveits 33,31, 2) Daniel Hubmann, Sveits 34,27, 3) Emil Svensk, Sverige 35,28, 4) Oav Lundanes, Norge 35,35, 5) Florian Schneider, Sveits 36,23, 6) Andreas Kyburz, Sveits 36,33. Øvrige norske: 15) Magne Dæhli 37,39, 15) Eskil Kinnberg, 37,39, 22) Jon Aukrust Osmoen 38,22, 24) Gaute Hallan Steiwer 38,29, 33) Thomas Natvig Årstad 38,57, 47) Vetle Ruud Bråten 40,11, 56) Øystein Kvaal Øsberbø 41,05, 66) Håkon Jarvis Westergård 42,30.

Damer
1) Tove Alexandersson, Sverige 35,09, 2) Elena Roos, Sveits 36,24, 3) Natlia Gemperle, Russland 36,58, 4) Karolin Ohlsson, Sverige 38,13, 5)Sara Hagström, Sverige 38.14, 6) Helena Bergman, Sverige 38,16, 6) Julia Gross, Sveits 38,16. Norske: 8) Sigrid Alexandersen 38,23, 9) Marianne Andersen, 38,24, 16) Ida Marie Næss Bjørgul 39,37, 19) Andrine Benjaminsen 39,50, 20) Ingjerd Myhre 39,55, 27) Silje Ekroll Jahren 40,59, 38) Emma Johanssin 42,28, 46) Nikoline Ekeberg Schjerve 44,08.

Sprintstafett
1) Sverige 2 57.48, 2) Norge 1 (Andrine Benjaminsen, Gaute Hallan Steiwer, Eskil Kinneberg, Ida Marie Næss Bjørgul) 57.57, 3) Sveits 2, 4) Norge 3 (Ingjerd Myhre, Håkon Jarvis Westergård, Thomas Natvig Årstad, Silje Ekroll Jahren) 58,36, 5) Russland 1, 6) Sveits 3, 58.51, 7) Norge 2 (Sigrid Alexandersen, Jon Aukrust Osmoen, Øystein Kvaal Østerbø, Nikoline Ekeberg Schjerve) 58.57.

Verdenscupen sammenlagt

Menn
1) Mathias Kyburz, Sveits, 2) Olav Lundanes, Norge, 3) Daniel Hubmann, Sveits, 4) Martin Regborn, Sverige, 5) Vojtech Kral, Tsjekkia, 6) Eskil Kinneberg, Norge. Øvrige norske: 8) Magne Dæhli, 21) Gaute Hallan Steiwer, 25) Håkon Jarvis Westergård.

Damer
1) Tove Alexandersson, Sverige, 2) Natalie Gemperle, Russland, 3) Sabine Hauswirth, Sveits, 4) Helena Bergman, Sverige, 5) Maja Alm, Danmrk, 6) Elena Roos, Sveits. Norske: 12) Marianne Andersen, 18) Ida Marie Næss Bjørgul, 25) Silje Ekroll Jahren, 29) Ingjerd Myhre, 32) Andrine Benjaminsen.

JUNIOR EUROPEAN CUP I ØSTERRIKE

Langdistanse

H17-18
1) Elias Jonsson, Norge 47,14, 2) Jonas Fencl, Tsjekkia 48,55, 3) Jannis Bonek, Østerrike 50,14, 4) Jakub Dekrét, Slovakia 50.20, 5) Georg Gröll, Østerrike 50,24, 6) Riccardo Cassanova, Tyskland 50,34, 7) Lukas Liland, Norge 50,48, 7) Jørgen Baklid, Norge 51.35. Øvrige norske: 20) Marius Aurebekk 53,45, 21) Sebastian Daland 54,01, Kasper Fosser (disk)

H19-20
1) Joey Hadorn, Sveits 51,29, 2) Mikhail Kuleshov, Russland 54,26, 3) Vijtech Sykora, Tsjekkia 54,58, 4) Florian Attinger, Sveits 56,27, 5) Audun Heimdal, Norge 56,33, 6) Henrik Johannesson, Sverige 56,37. Øvrige norske: 8) Eirik Langedal Breivik 56,52, 11) Håvard Eidsmo 57,33, 14) Håkon Raadal Bjørlo 59,23, 18) Vegard Gulbrandsen 59,34, 36) Herman Ryen Martinsen 62,59.

D17-18
1) Ida Øbro, Danmark 45,03, 2) Anja Probst, Sveits 47,05, 3) Grace Molloy, Storbritannia 47,16, 4) Csilla Gardonyi, Ungarn 47,37, 5) Isa Envall, Sverige 48,29, 6) Elena Pezzati, Sveits 48,38. Norske: 13) Victoria Hæstad Bjørnstad 50,54, 22) Åsne Naadland Holo 53,18, 33) Synne Strand 56,26, 36) Ane Dyrkorn 57,21, 40) Ragnhild Eide 58,12, 47) Pernille Jebens Katla 59,34.

D19-20
1) Simone Aebersold, Sveits 55,09, 2) Johanna Trummer, Tsjekkia 55,26, 3) Tereza Janosikova, Russland 55,27, 4) Anna Dvorianskaya, Russland 56,19, 5) Valerie Aebischer, Sveits 56,52, 6) Marie Olaussen, Norge 57,15. Øvrige norske: 20) Ingeborg Eide 64,26, 27) Maiken Økern Hågård 68,36, 29) Åshild Kolstad 69,24, 30) Ingrid Lundanes 69,41, 37) Oda J. Sikkeland 74,34.

Sprint

H17-18
1) Elias Jonsson, Norge 13,01, 2) Jannis Bonek, Østerrike 13,20, 3) Tino Polsini, Sveits 13,38, 4) Axel Granqvist, Sverige 13,41, 5) Elias Gulihem, Frankrike 13,44, 6)Eddie Narbett, Storbritannia 13,46, Øvrige norske: 12) Lukas liland 14,14, 16) Jørgen Baklid 14,29, 30) Sebastian Daland 15,09, Marius Aurebekk (disk)

H19-20
1) Joey Hadorn, Sveits 14,02, 2) Isac von Krusenstierna, Sverige 14,24, 3) Håvard Eidsmo, Norge 14,38, 4) Florian Attinger, Sveits 14,49, 5) Daniel Vandas, Tsjekkia 14,54, 6) Otakar Hirs, Tsjekkia 15,00. Øvrige norske: 8) Eirik Langedal Breivik 15,16, 12) Audun Heimdal, 15,21, 19) Vegard Gulbrandsen 15,31, 25) Håkon Raadal Bjørlo 15,43, 40) Herman Ryen Martinsen16,26.

D17-18
1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Norge, 2) Csilla Gardonyi, Ungarn 13,28, 3) Grace Molloy, Storbritannia 13,37, 4) Agnes Nørgård Kracht, Danmark 13,55, 4) Erika Kallvik Leufven, Sverige 13,59, 6) Isa Envall, Sverige 14.00. Øvrige norske: 11) Ragnhild Eide, 14,09, 20) Pernille Jebens Katla 14,30, 33) Synne Strand 15,03, 36) Ane Dyrkorn 15,08, 46) Åsne Naadland Holo 16,08.

D19-20
1) Anna Dvorianskaya, Russland 15,05, 2) Valerie Aebischer, Sveits 15,17, 3) Simone Aebersold, Sveits 15,31, 4) Linnea Golsäter, Sverige 15,56, 5) Sofia Bchmann, Sverige 15,57, 6) Theresa Janosikova, Tsjekkia 15,59. Norske: 10) Ingeborg Eide 16,50, 12) Marie Olaussen 17,02, 15) Maiken Økern Hågård 17,11, 21) Ingrid Lundanes 17,27, 37) Åshild Kolstad 18,42, 43) Oda J. Sikkeland 20,29.

Stafett.

Gutter
1) Tsjekkia 91,32, 2) Sverige 92,09, 3) Sveits 93,03, 4) Norge 1 (L. Breivik, Heimdal, Jonsson) 93,46,… 9) Norge 4 (R. Bjørlo, Daland, Aurebekk) 96,40, 24) Norge 3 (Baklid, R. Martinsen, Eidsmo) 103,27.

Jenter
1) Sveits 1 87,35, 2) Sveits 2 88,34, 3) Russland 89,21, 4) Danmark 91,49, 5) Norge 1 (I. Eide, Olaussen, Bjørnstad) 92,35, 6) Norge 2 (Lundanes, Håhård, R. Eide) 92,39,… 12) Norge 4 (Katla, Strand, Holo) 96,11, 18) Norge 3 (Dyrkorn, Kolstad, Sikkeland) 100,42.

Kategorier
NMResultater
Ingen kommentarer

Legg inn svar

*

*

LIGNENDE ARTIKLER