Resultater 2019

Resultater fra O-festivalen, Ungdoms-EM, VM senior og Hovedløpet ...

FLOTT TERRENG: Over 400 ungdommer fikk prøve det fine terrenget i Nord-Østerdal på Hovedløpet i Tynset. Foto: Tommy Gullord

Norsk O-festival
Larvik OK
28-30.juni 

SPRINT

D15, 2 050 m:

1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 15.59,

2) Eline Horten Jordet, Vingelen IL, 16.25,

3) Elisa Götsch Iversen, IL BUL-Tromsø, 17.06,

4) Mathea Spets Storhov, Freidig, 17.37,

5) Kaja Peikli, Sandnes IL (Rogaland), 18.38.

H15, 2 070 m:

1) Christian Fredrik Borg, IL Koll, 16.06,

2) Markus Richter, Sandnes IL (Rogaland), 16.16,

3) Axel Aalde, Nydalens SK, 16.38,

4) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 16.48,

5) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 16.56.

D16, 2 090 m:

1) Vilde Margrethe Sæbbø, Stavanger Orienteringsklubb, 14.56,

2) Mari Eidsmo, Freidig, 15.41,

3) Alva Marika Niklasson, Kolbotn og Skimt OL, 15.59,

4) Mille Vasshaug Jægtvik, Konnerud IL, 16.28,

5) Une Holtermann, Porsgrunn OL, 16.36.

H16, 2 290 m:

1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 15.29,

2) Kasper Bakken Ulseth, Nydalens SK, 15.30,

3) Martin Vehus Skjerve, Verdal OK, 16.08,

4) Hans Urset, IL BUL-Tromsø, 16.24,

5) Tobias Mathisen, Porsgrunn OL, 16.31.

D17-18 E, 2 060 m:

1) Frida Haugskott, OL Trollelg, 16.22,

2) Janne Tjørhom Aasheim, Ganddal IL, 16.30,

3) Hanna Eckhardt Andersen, Heming Orientering, 16.58,

4) Tale Strand, Kongsberg OL, 17.02,

5) Sara Nystrøm Olsen, Stavanger Orienteringsklubb, 17.25.

H17-18E, 2 330 m:

1) David Runde, Kristiansand OK, 15.32,

2) Lars Young Vik, Nydalens SK, 15.33,

3) Simen Spets Storhov, Freidig, 15.33,

4) Felix Finsrud, Asker Skiklubb, 15.40,

5) Fredrik Vehus Skjerve, Verdal OK, 15.52.

D19-20 E, 2 100 m:

1) Hanne Vassend, Porsgrunn OL, 15.29,

2) Ida Kristiansson, Halden SK, 16.52,

3) Pernille Katla, Fossum IF, 16.59,

4) Lene Berg Hanssen, Byåsen IL, 17.18,

5) Ane Dyrkorn, NTNUI, 17.37.

H19-20E, 3 060 m:

1) Elias Jonsson, Nydalens SK, 17.09,

2) Jørgen Baklid, Konnerud IL, 17.52,

3) Øyvind Hjermstad, Fossum IF, 18.23,

4) Mats Eidsmo, Freidig, 18.32,

5) Niels Christian Hellerud, Halden SK, 18.42.

D21-E, 2 340 m:

1) Anne Johanne Lind Nørbech, Nydalens SK, 16.14,

2) Elena Roos, Halden SK, 16.48,

3) Irina Nyberg, Alfta-Ösa OK, 16.50,

4) Lone Brochmann, Bækkelagets SK, 17.14,

5) Tonje Vassend, NTNUI, 17.34.

H21-E, 3 110 m:

1) Kasper Fosser, Heming Orientering, 17.30,

2) Dag Blandkjenn, Kristiansand OK, 17.40,

3) Audun Heimdal, NTNUI, 17.46,

4) Einar Melsom, Fossum IF, 17.59,

5) Håvard Sandstad Eidsmo, Freidig, 18.07.

 

MELLOMDISTANSE

D15, 2 610 m:

1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 36.03,

2) Mathea Spets Storhov, Freidig, 37.22,

3) Mina Akiko Johnsen, Sturla, IF, 42.21,

4) Eline Horten Jordet, Vingelen IL, 42.32,

5) Klara Graversen, IL BUL-Tromsø, 42.47.

H15, 3 010 m:

1) Sondre Ladim, OK Moss, 35.22,

2) Christian Fredrik Borg, IL Koll, 35.32,

3) Mikael Birkelund, Asker Skiklubb, 37.40,

4) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 37.45,

5) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 38.57.

D16, 2 780 m:

1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 35.31,

2) Ane Malene Kolstad, Freidig, 37.22,

3) Une Holtermann, Porsgrunn OL, 39.12,

4) Alva Marika Niklasson, Kolbotn og Skimt OL, 39.14,

5) Mari Eidsmo, Freidig, 40.09.

H16, 3 820 m:

1) Martin Vehus Skjerve, Verdal OK, 39.53,

2) Kasper Bakken Ulseth, Nydalens SK, 40.16,

3) Teodor Mo Hjelseth, Nydalens SK, 41.56,

4) Brage Takle, Kristiansand OK, 44.06,

5) Atle Nikolai Wøllo, Kongsberg OL, 48.52.

D17-18 E, 3 330 m:

1) Janne Tjørhom Aasheim, Ganddal IL, 39.04,

2) Ane Sofie Krogh, Oppsal Orientering, 43.46,

3) Frida Haugskott, OL Trollelg, 44.59,

4) Malene Teresia Jebsen, Heming Orientering, 45.12,

5) Tina Kalleson, Oppsal Orientering, 47.12.

H17-18E, 3 830 m:

1) Lars Young Vik, Nydalens SK, 39.23,

2) Sigurd Paulsen Vie, Haugesund IL Orientering, 39.35,

3) David Runde, Kristiansand OK, 40.32,

4) Lars Sandstad, Freidig, 41.45,

5) Simen Spets Storhov, Freidig, 41.46.

D19-20 E, 3 620 m:

1) Synne Strand, Asker Skiklubb, 43.06,

2) Pernille Katla, Fossum IF, 43.17,

3) Hanne Vassend, Porsgrunn OL, 45.08,

4) Idun Kristine Felde Olaussen, Halden SK, 45.36,

5) Marlin Haavengen, Kongsberg OL, 45.41.

H19-20E, 4 140 m:

1) Lukas Liland, Nydalens SK, 36.13,

2) Sander Arntzen, Asker Skiklubb, 36.34,

3) Sebastian Daland, Kristiansand OK, 37.56,

4) Øyvind Hjermstad, Fossum IF, 38.37,

5) Sindre R Holt, Hedrum OL, 38.40.

D21-E, 4 180 m:

1) Siri Ulvestad, Nydalens SK, 44.04,

2) Elena Roos, Halden SK, 45.08,

3) Lone Brochmann, Bækkelagets SK, 45.23,

4) Bodil Helgerud, Halden SK, 46.23,

5) Charlotte Watson, Lillomarka OL, 46.56.

H21-E, 5 400 m:

1) Olav Lundanes, Halden SK, 41.16,

2) Audun Heimdal, NTNUI, 41.30,

3) Torgeir Nørbech, Tyrving IL, 44.06,

4) Florian Howald, Tampereen Pyrintö, 44.21,

5) Martin Hubmann, Fredrikstad SK, 45.04.

 

LANGDISTANSE

D15, 4 000 m:

1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 37.49,

2) Kaja Peikli, Sandnes IL(Rogaland), 40.31,

3) Elisa Götsch Iversen, IL BUL-Tromsø, 41.14,

4) Mille Baastad Berg, Tyrving IL, 44.33,

5) Julie Aksland, Sandnes IL (Rogaland), 44.37.

H15, 4 890 m:

1) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 43.44,

2) Christian Fredrik Borg, IL Koll, 44.42,

3) Ole Gunnar Kleppa Madslien, Lillehammer OK, 46.03,

4) Sondre Ladim, OK Moss, 46.07,

5) Sigurd Rødnes, Oppsal Orientering, 46.44.

D16, 4 700 m:

1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 46.18,

2) Vilde Margrethe Sæbbø, Stavanger Orienteringsklubb, 47.34,

3) Mille Vasshaug Jægtvik, Konnerud IL, 51.06,

4) Kristine Bog Vikane, Fana IL, 51.57,

5) Mari Eidsmo, Freidig, 52.34.

H16, 5 760 m:

1) Hans Urset, IL BUL-Tromsø, 52.42,

2) Martin Vehus Skjerve, Verdal OK, 52.46,

3) Brage Takle, Kristiansand OK, 54.13,

4) Teodor Mo Hjelseth, Nydalens SK, 54.52,

5) Kasper Bakken Ulseth, Nydalens SK, 57.48.

D17-18 E, 5 690 m:

1) Frida Haugskott, OL Trollelg, 1.02.07,

2) Janne Tjørhom Aasheim, Ganddal IL, 1.04.29,

3) Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL, 1.05.38,

4) Ane Sofie Krogh, Oppsal Orientering, 1.06.31,

5) Marte Madslien Bakken, Nydalens SK, 1.06.41.

H17-18E, 7 080 m:

1) Nils Tveite, Ås-NMBU Orientering, 1.00.17,

2) Jonas Grønli, Freidig, 1.01.33,

3) Lars Young Vik, Nydalens SK, 1.03.03,

4) Simen Spets Storhov, Freidig, 1.03.23,

5) Mikkel Holt, Freidig, 1.03.26.

D19-20 E, 6 040 m:

1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 58.53,

2) Ida Kristiansson, Halden SK, 59.09,

3) Ragnhild Eide, Byåsen IL, 59.09,

4) Aurora Gjølsjø, OK Moss, 1.01.19,

5) Pernille Katla, Fossum IF, 1.02.01.

H19-20E, 9 690 m:

1) Øyvind Hjermstad, Fossum IF, 1.13.49,

2) Henrik Fredriksen Aas, Asker Skiklubb, 1.14.04,

3) Sebastian Daland, Kristiansand OK, 1.14.36,

4) Sindre R Holt, Hedrum OL, 1.15.26,

5) Styrk Hundseid Kamsvåg, Tyrving IL, 1.16.28.

D21-E, 8 760 m:

1) Synnøve Bråten, Vegårshei IL, 1.23.34,

2) Eirin Svanøe-Hafstad, Frol IL, 1.23.50,

3) Elena Roos, Halden SK, 1.23.55,

4) Lone Brochmann, Bækkelagets SK, 1.26.41,

5) Runa Fremstad, Larvik OK, 1.27.22.

H21-E, 11 590 m:

1) Audun Heimdal, NTNUI, 1.23.50,

2) Dag Blandkjenn, Kristiansand OK, 1.23.51,

3) Håvard Sandstad Eidsmo, Freidig, 1.24.48,

4) Emil Ahlbäck, Fossum IF, 1.25.10,

5) Olle Boström, Tyrving IL, 1.25.48. Ungdoms-EM Hviterussland 28.- 30. juni

 

Ungdoms-EM 
Hviterussland
28-30 juni

SPRINT

D17-18:

1) Malin Agervig Kristiansson, Danmark 11.12,

2) Yasna Petrova, Bulgaria 11.43,

3) Olesia Riazanova, Russland 11.55. Norske:

8) Andrea Ranvik 12.16,

12) Jenny Baklid 12.27,

27) Oda Scheele 13.11,

32) Anniken Ranvik 13.18.

H17-18:

1) Stanislaw Kurzyp, Polen 11.37,

2) Marcell Szabo, Ungarn 11.38,

3) Leo Johansson, Sverige 11.41. Norske: 50) Korneliua Kriszat Løvfald 12.58, 66) Vegard Kittelsen 13.24.

 

LANGDISTANSE

D17-18:

1) Csilla Gardonyo, Ungarn 47.44,

2) Elza Kuze, Latvia 49.52,

3) Oda Scheele, Norge 51.11.

Øvrige norske:

13) Jenny Baklid 57.51,

22) Andrea Ranvik 60.58,

33) Anniken Ranvik 65.31.

H17-18

1) Ferenc Jonas, Ungarn 56.52,

2) Basile Basset, Frankrike 57.26,

3) Touko Seppa, Finland 58.03.

Norske:

6) Vegard Kittelsen 60.23, 44) Korneliua Kriszat Løvfald 73.42, 59) Tobias Alstad 78.59, 67) Corneliua Bjørk 81.53.

 

STAFETT

D17-18

1) Finland 103,05,

2) Ungarn 105,33,

3) Sveits 105,43,…

8) Norge (Andrea Ranvik, Jenny Baklid, Oda Scheele) 115,33.

H17-18

Finland 94,35,

2) Sverige 96.49,

3) Ungarn 96.58,… 12 Norge (Tobias Alstad, Vegard Kittelsen, Korneliua Kriszat Løvfald) 117.29.

 

Hovedløpet
Tynset IF
3- 4. august

LANGDISTANSE

D14, 4 070 m:

1) Synne Sandven, Notodden OL, 27.40,

2) Maja Mo Hjelseth, Nydalens SK, 29.35,

3) Marie Scheele, Nydalens SK, 30.00,

4) Ingeborg Roll Mosland, Oppsal Orientering, 30.49,

5) Synne Sommerstad Røste, Kongsberg OL, 31.18,

6) Nora Christine Hansen, Asker Skiklubb, 31.46,

7) Anna Taksdal, Ganddal IL, 31.53,

8) Signe Holo, Fossum IF, 33.25,

9) Maria Strømdal Wik, Freidig, 34.14, 10) Una Kittilsen, Freidig, 34.42.

D15, 4 810 m:

1) Mathea Gløersen, OL Tønsberg og omegn, 32.40,

2) Eline Horten Jordet, Vingelen IL, 33.19,

3) Mathea Spets Storhov, Freidig, 35.00,

4) Kaja Peikli, Sandnes IL (Rogaland), 36.30,

5) Mille Baastad Berg, Tyrving IL, 36.52,

6) Elisa Götsch Iversen, IL BUL-Tromsø, 37.28,

7) Linnea Holst, Tyrving IL, 39.20,

8) Andrea sæther Verdenius, Vingelen IL, 40.08,

9) Vida Helland-Hansen, Tyrving IL, 41.41, 10) Julie Aksland, Sandnes IL (Rogaland), 44.16.

D16, 5 680 m:

1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 37.55,

2) Mari Eidsmo, Freidig, 39.18,

3) Mari Grøtli Svergja, Kvikne IL, 41.08,

4) Vilde Margrethe Sæbbø, Stavanger Orienteringsklubb, 41.31,

5) Une Holtermann, Porsgrunn OL, 42.54,

6) Kristin Melby Jacobsen, Lardal OL, 43.09,

7) Mille Vasshaug Jægtvik, Konnerud IL, 43.13,

8) AneMalene Kolstad, Freidig, 45.02,

9) Birgit DortheaKleppaMadslien, Lillehammer OK, 45.43,

10) KonstanseMoholth, Kongsberg OL, 46.25.

 H14, 4 400 m:

1) SimenGløgårdStensrud, Nittedal OL, 27.17,

2) Kristoffer StrømdalWik, Freidig, 27.36,

3) Nils Anders Niklasson, KolbotnogSkimt OL, 29.51,

4) Henrik Julian Fontes Aarbu, Varteig OL, 30.00,

5) Gabriel Gjone, Sandefjord OK, 31.05,

6) Andreas MyrvoldSkovlyst, Kongsberg OL, 31.59,

7) Martin Christoffer Borg, IL Koll, 32.12,

8) Magnus Alstad, Frol IL, 33.56,

9) Magnus SkourupRognebakke, Sturla, IF, 34.17,

10) TorbjørnLundeby, Lillomarka OL, 35.00.

H15, 5 630 m:

1) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 36.00,

2) Sigurd Rødnes, OppsalOrientering, 37.12,

3) Ask Olaussen, OppsalOrientering, 38.12,

4) Benjamin Gjone, Sandefjord OK, 38.34,

5) SondreLadim, OK Moss, 39.01,

6) Markus Richter, Sandnes IL (Rogaland), 39.18,

7) Christian Fredrik Borg, IL Koll, 39.29,

8) Eirik Vie Strisland, Fossum IF, 39.33,

9) Martin Størmer-Antonsen, Nydalens SK, 39.56,

10) Axel Aalde, Nydalens SK, 40.25.

H16, 6 690 m:

1) Hans Urset, IL BUL-Tromsø, 39.12,

2) Brage Takle, Kristiansand OK, 40.15,

3) Sander TonjerFingarsen, Elverum OK, 40.35,

4) Martin VehusSkjerve, Verdal OK, 41.37,

5) Kasper Bakken Ulseth, Nydalens SK, 41.39,

6) Teodor Mo Hjelseth, Nydalens SK, 42.15,

7) Tobias Mathisen, Porsgrunn OL, 43.32,

8) Anselm Reichenbach, OppsalOrientering, 44.35,

9) Sigurd Saxe Sandvik, Halden SK, 45.17,

10) Andreas Dale, Bergens TF, 47.17.

 

SPRINT

D14, 1 830 m:

1) SynneSandven, Notodden OL, 13.04,

2) Ingeborg Roll Mosland, OppsalOrientering, 13.07,

3) Anna Taksdal, Ganddal IL, 13.09,

4) Una Kittilsen, Freidig, 13.39,

5) Marie Kravdal, Gjø-Vard OL, 14.24,

6) Sigrid Haugskott, OL Trollelg, 14.33,

7) Marie Scheele, Nydalens SK, 15.20,

8) Nora Christine Hansen, Asker Skiklubb, 15.28,

9) Lina StorlerSnøfugl, Freidig, 15.58,

10) Martine Gjermstad Pettersen, Konnerud IL, 15.59.

 D15, 1 770 m:

1) Eline HortenJordet, Vingelen IL, 12.07,

2) MatheaGløersen, OL Tønsbergogomegn, 12.32,

3) Andrea sætherVerdenius, Vingelen IL, 13.14,

4) MatheaSpetsStorhov, Freidig, 13.21,

5) KajaPeikli, Sandnes IL (Rogaland), 14.00,

6) Klara Graversen, IL BUL-Tromsø, 14.19,

7) Linnea Holst, Tyrving IL, 14.31,

8) Aurora Wilkens Jernberg, Nydalens SK, 14.32,

9) Anna Aurora Nolte, Freidig, 14.53,

10) Emma Sofie Steinsland, Fredrikstad SK, 14.56.

D16, 2 140 m:

1) Pia Young Vik, Nydalens SK, 13.59,

2) Une Holtermann, Porsgrunn OL, 14.59,

3) GjendineGjelstadRebård, Sandefjord OK, 15.08,

4) Birgit DortheaKleppaMadslien, Lillehammer OK, 15.10,

5) Alva Marika Niklasson, KolbotnogSkimt OL, 15.13,

6) Kristin Melby Jacobsen, Lardal OL, 15.19,

7) Mari Eidsmo, Freidig, 15.21,

8) AneMalene Kolstad, Freidig, 15.39,

9) Mille VasshaugJægtvik, Konnerud IL, 15.46,

10) Netta Bar-Nathan, Lillomarka OL, 16.01.

H14, 1 940 m:

1) SimenGløgårdStensrud, Nittedal OL, 12.58,

2) Nils Anders Niklasson, KolbotnogSkimt OL, 13.21,

3) Kristoffer StrømdalWik, Freidig, 13.41,

4) Gabriel Gjone, Sandefjord OK, 13.44,

5) Andreas MyrvoldSkovlyst, Kongsberg OL, 14.10,

6) Henrik Julian Fontes Aarbu, Varteig OL, 14.33,

7) Rasmus Berglund, Ringerike OL, 14.43,

8) Samuel A Stokkeland, ÅlgårdOrientering, 14.54,

9) Tobias TronbølLium, IL Koll, 14.55,

10) Magnus SkourupRognebakke, Sturla, IF, 15.03.

H15, 2 130 m:

1) Philip Lehmann Romøren, Fossum IF, 14.21,

2) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 14.26,

3) IverDalsaune Thun, Freidig, 14.48,

4) Ludvik Sæther, Fredrikstad SK, 14.49,

5) Axel Aalde, Nydalens SK, 15.05,

6) Ole Gunnar KleppaMadslien, Lillehammer OK, 15.11,

7) Sigurd Rødnes, OppsalOrientering, 15.21,

8) Lars Lien, Gjø-Vard OL, 15.24,

9) Martin Størmer-Antonsen, Nydalens SK, 15.26,

10) Eirik Frost, Alta OL, 15.28.

 H16, 2 230 m:

1) Brage Takle, Kristiansand OK, 13.13,

2) Hans Urset, IL BUL-Tromsø, 13.33,

3) Sander TonjerFingarsen, Elverum OK, 14.10,

4) Anselm Reichenbach, OppsalOrientering, 14.12,

5) Kasper Bakken Ulseth, Nydalens SK, 14.20,

6) Tobias Mathisen, Porsgrunn OL, 14.21,

7) Martin VehusSkjerve, Verdal OK, 14.23,

8) Teodor Mo Hjelseth, Nydalens SK, 14.29,

9) SivertPoppe, Fredrikstad SK, 14.54,

10) Aleksander Jørgensen, Haugesund IL Orientering, 15.15.

VM senior Østfold 12-18. august

 

VM Senior
Østfold
12-18 august

LANGDISTANSE

Menn 16,7 km:

1) Olav Lundanes, Norge 1.30.09,

2) Kasper Fosser, Norge 1.39 min. bak,

3) Daniel Hubman, Sveits 2.58,

4) Matthias Kyburz, Sveits 3.01,

5) Ruslan Glibov, Ukraina 3.15,

6) MagneDæhlie, Norge 5.28,

7) VojtechKral, Tsjekkia 5.54,

8) Albin Ridefelt, Sverige 6.02,

9) Gernot Ymsen, Østerrike 6.13,

10) Frederic Tranchand, Frankrike 6.19. Øvrignorsk: Jon AukrustOsmoen 13.06.

Kvinner, 11,7 km:

1) ToveAlexandersson, Sverige 1.09.00,

2) Lina Strand, Sverige 6.16,

3) Simona Aebersold, Sveits 6.50,

4) Marika Teini, Finland 7.02,

5) Sabine Hauswirth, Sveits 9.26,

6) Karolin Ohlsson, Sverige ogVenla Harju, Finland 10.14,

8) Julia Jakob, Sveits 10.54,

9) Anastasia Rudnaja, Russlandog Sara Hagström, Sverige 11.25. Denorske:

13) Kamilla Olaussen 12.34, 15) Marianne Andersen 12.59, 27) AndrineBenjaminsen 20.24

 

MELLOMDISTANSE

Menn:

1) Olav Lundanes, Norge 34.18,

2) Gustav Bergman, Sverige 0.11 min. bak,

3) MagneDæhli, Norge 0.29,

4) Emil Svensk, Sverige 0.30,

5) Lucas Basset, Frankrike 1.02,

6) Frederic Tranchand, Frankrike 1.51,

7) MiikaKirmula, Finland 1.57,

8) Florian Howald, Sveits 2.11,

9) Andreas Kyburz, Sveits 2.19,

10) Daniel Hubmann, Sveits 2.30. * Paul Sirumbleutslåttikvaliken

Kvinner:

1) ToveAlexandersson, Sverige 38.20,

2) Simona Aebersold, Sveits 0.05 min. bak,

3) Venla Harju, Finland ogNataljaGemperle, Russland 1.45,

5) Anne Margrethe Hausken Nordberg, Norge 1.47,

6) Sabine Hauswirth, Sveits 1.48,

7) Lina Strand, Sverige 1.52,

8) DenisaKosova, Tsjekkia 2.17,

9) Marika Teini, Finland 2.46,

10) Cecilie Friberg Klysner, Danmark 3.07. Øvrigenorske:

12) Marianne Andersen 4.14,

16) Kamilla Olaussen 4.58.

 

STAFETTER

Menn:

1) Sverige 1.40.42 (Johan Runesson, Emil Svensk, Gustav Bergman),

2) Finland 1.34 min. bak (Aleksi Niemi, Elias Kuukka, MiikaKirmula),

3) Frankrike 1.43 (Nicolas Rio, Frederic Tranchand, Lucas Basset),

4) Tsjekkia 1.50 (Pavel Kubat, Milos Nykodym, VojtechKral),

5) Norge 1.55 (GauteHallanSteiwer, Olav Lundanes, MagneDæhli),

6) Sveits 2.43 (Florian Howald, Martin Hubmann, Daniel Hübmann),

7) Østerrike 5.30 (Matthias Gröll, Gernot Ymsen, Robert Merl),

8) Ukraina 6.36 (Denis Sjtsjerbakov, OleksanderKralov, Ruslan Glibov),

9) Latvia 7.35 (Martins Sirmais, Edgars Bertuks, RudolfsZernis),

10) Tyskland 8.36 (Felix Späth, Ole Hennseler, Bojan Blumenstein).

Kvinner:

1) Sverige 1.35.49 (Lina Strand, ToveAlexandersson, Karolin Ohlsson),

2) Sveits 0.04 min. bak (Sabine Hauswirth, Sabina Aebersold, Julia Jakob),

3) Russland 1.07 (Anastasia Rudnaja, Tatjana Rjabkina, Natalia Gemperle),

4) Norge 1.13 (AndrineBenjaminsen, Kamilla Olaussen, Anne Margrethe Hausken Nordberg),

5) Tsjekkia 4.42 (VendulaHorcickova, DenisaKosova, Tereza Janosikova),

6) Finland 6.12 (Venla Harju, Marika Teini, MerjaRantanen),

7) Estland 7.30 (Annika Rihma, EvelyKaasiku, Laura Joonas),

8) Danmark 9.19 (Cecilie Friberg Klysner, Caroline Gjotterup, Miri ThraneØdum),

9) Storbritannia 9.24 (Charlotte Watson, Megan Carter Davies, Catherine Taylor),

10) Østerrike 11.50 (Laura Ramstein, Anja Arbter, Ursula Kadan).

 

Kategorier
Resultater
Ingen kommentarer

Legg inn svar

*

*

LIGNENDE ARTIKLER

  • NM

    Resultater

    Langdistanse D 17-18 E, 6 330 m 1) Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF, 1.00.28, 2) Ragnhild Eide, Byåsen IL, 1.03.17, 3) Synne Strand, Asker Skiklubb, 1.03.28, 4) Ane Dyrkorn,...